LECZENIE PIJAWKAMI

LECZENIE PIJAWKAMI

 

PIJAWKI

 

SPRZEDAŻ

 

LUBOŃ - MOSINA - KÓRNIK - ZANIEMYŚL - ŚREM - CZEMPIŃ - KOŚCIAN - GOSTYŃ - ŚRODA WLKP.

Przejdź do treści

Menu główne:

Hirudoterapia

Leczenie PijawkamiPijawki nie stanowią panaceum na wszystkie choroby, jednak poprzez specyficzne działanie swych związków wydzielanych razem ze śliną w bardzo istotny sposób poprawiają nasz komfort życia codziennego oraz leczą szereg dolegliwości i chorób. Decydując się na leczenie pijawkami musimy wziąć pod uwagę specyficzny tok leczenia, zupełnie inny niż przy leczeniu konwencjonalnym. Pijawki nie działają jak tabletka przeciwbólowa, którą połykamy i za kilkanaście minut czujemy ulgę. Leczenie przy pomocy pijawek wymaga czasu i cierpliwości. Pierwsze efekty działania możemy zauważyć już po upływie kilku godzin, lecz powrót do zdrowia może trwać do kilku tygodni w zależności od stopnia zaawansowania choroby. W czasie leczenia postępujemy tak samo jak w przypadku medycyny konwencjonalnej podczas pobierania leków, w celu uzyskania określonej kilkudniowej koncentracji substancji czynnej antybiotyku. Leczenia pijawkami jest bardzo podobnie.
Wykonujemy zabiegi stawiania pijawek co 3-5 dni w celu uzyskania stałego stężenia hirudo-związków we krwi. Związki zawarte w ślinie pijawek przenikają do organizmu powodując szereg zmian biochemicznych mających niezastąpiony wpływ na leczenie. Stosując je kilkakrotnie pod rząd uzyskujemy stałe ich stężenie we krwi, mające ogromny wpływ na nasz sukces. Stosując metodę kilkudniowej koncentracji hirudo-związków zanotowano ogromne sukcesy podczas leczenia chorób, których nie potrafiono dokonać przy pomocy medycyny konwencjonalnej. Choroby skóry, układu nerwowego, żył, serca, narządów wewnętrznych oraz stawów są z ogromną skutecznością leczone przez pijawki.
Stosowanie pijawek w medycynie polega na wykorzystaniu hirudo-związków produkowanych przez pijawki i wpuszczaniu ich wraz ze śliną do naszego krwioobiegu.
Najpopularniejszą i najczęstszą metodą stawiania pijawek jest metoda miejscowa polegająca na przyłożeniu pijawek lekarskich na chore i bolące miejsca. Bardzo skuteczne działanie tej metody spowodowane jest dużą koncentracją związków w okolicy przyssania się pijawki. Jeśli jest to jakiś objaw skórny, to stawiamy bezpośrednio na nim i dookoła. Jeżeli leczymy np. nerki - to przykładamy pijawki na plecach na wysokości nerek i kręgosłupa itd.
W swojej praktyce wykorzystuję również metodę aktywnych meridianów. Są to te same punkty wykorzystywane w akupunkturze. Poprzez wiele badań i obserwacji zauważono pewne wpływy różnych miejsc na ciele na zupełnie oddalone od nich narządy bądź organy. Przykładowym takim punktem jest np. meridian nadgarstka, a postawianie na nim pijawki medycznej leczy bóle w okolicy serca, kołatanie, nadciśnienie. Takich punktów jest znacznie więcej i w zależności od dolegliwości możemy któryś z nich wykorzystać.
Jest sporo chorób nie opisanych na mej stronie, a które możemy z powodzeniem leczyć przy pomocy pijawki lekarskiej. Więc jeśli coś Ci dolega i nie potrafisz sobie z tym poradzić - po prostu skontaktuj się ze mną, a postaram się coś doradzić.

© 2011, Euro-gen biohodowla

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego