STAWY - KRĘGOSŁUP - PIJAWKI

LECZENIE PIJAWKAMI

 

PIJAWKI

 

SPRZEDAŻ

 

LUBOŃ - MOSINA - KÓRNIK - ZANIEMYŚL - ŚREM - CZEMPIŃ - KOŚCIAN - GOSTYŃ - ŚRODA WLKP.

Przejdź do treści

Menu główne:

Hirudoterapia > Choroby

Stawy, kręgosłup, rwa kulszowaStawy:

- zapalenie kości stawów
- zapalenie stawów oraz tkanek im towarzyszących
- zapalenie oraz obrzęki łękotki
- zapalenie oraz obrzęki kaletki
- zapalenie oraz obrzęk chrząstki stawowej
- zapalenie oraz obrzęk torebki stawowej
- zapalenie oraz obrzęk jamy stawowej
- uszkodzenia mechaniczne spowodowane zbyt dużym naciskiem lub wykręceniem

Jednym z największych problemów utrudniających codzienne funkcjonowanie są nasze problemy z bólem kończyn i kręgosłupa. Nasilające się stany chorobowe nie pozwalają nam swobodnie funkcjonować, często utrudniając lub dyskwalifikując nas w wykonywaniu pracy zawodowej. Chore i opuchnięte stawy stają się główną przyczyną naszych codziennych zmartwień. Do najczęstszych przyczyn należą infekcje bakteryjne powodujące zapalenia, obrzęki i opuchlizny oraz urazy mechaniczne spowodowane wypadkami, zbyt ciężką pracą lub przetrenowaniem. Nie leczone mogą się przekształcać w często nieodwracalne zwyrodnienia prowadzące do kalectwa. W tym okresie musimy się powstrzymywać od wszelkich wysiłków oraz zastosować wysoko białkową dietę wzbogaconą o wapń i mikroelementy w celu dostarczenia składników do regeneracji oraz syntezy nowych tkanek i chrząstek stawowych. Zaobserwujemy natychmiastowe działanie przeciwbólowe zaraz po zabiegu. Silnie rozkurczowe w następnym dniu, w którym to również następuje proces leczenia infekcji oraz budowy nowych tkanek. Kolejnym etapem będzie zacisk mięśni i ściąganie tkanek.
Działanie pijawek jest tak silne, że zastosowanie ich np. na staw kolanowy w pierwszym dniu może znacznie utrudniać poruszanie.

Zapalenie stawówWykonujemy 2-4 zabiegi z użyciem 4-8 pijawek w odstępach 3-5 dniowych.


Kręgosłup:

- uszkodzenia i przesunięcia (wyskoczenie dysków) kręgosłupa
- nacisk na nerwy (przesunięty dysk) powodujący bóle fantomowe
- dyskopatia odcinka lędźwiowego powodująca nacisk na nerwy nogi (rwa kulszowa)
- zapalenia, bóle
- opuchlizny kręgosłupa
- zapalenie dysków
- zapalenie kości kręgów


Bóle kręgosłupaZapalenie DyskuZapalenie KręguNacisk dysku na nerw
Leczenie polega na stawianiu pijawek w miejscu bólu oraz kilka centymetrów powyżej i poniżej wzdłuż linii kręgosłupa.

Wykonujemy 2-4 zabiegi z użyciem 4-8 pijawek w odstępach 3-5 dniowych.

Tak samo jak w przypadku stawów w tym okresie musimy się powstrzymywać od wszelkich wysiłków oraz zastosować wysoko białkową dietę wzbogaconą o wapń i mikroelementy w celu dostarczenia składników do regeneracji oraz syntezy nowych tkanek i chrząstek.

Rwa kulszowa:

W przypadku rwy kulszowej i nie przestającego bólu z nią związanego w celu wyleczenia kładziemy pijawki lekarskie również wzdłuż linii nerwu w miejscach najbardziej odczuwalnych i bolących.
Silne działanie rozkurczowe hirudo-związków oraz lekkie ćwiczenia na skręt tułowia w połączeniu ze zwisem na drążku mogą przyczynić się do samoczynnego wskoczenia dysku na swoje miejsce bez pomocy kręglarza. W kolejnych dniach zacznie się narastanie nowych tkanek w okolicy dysku, oraz nastąpi silne ściąganie mięśni kręgosłupa i jego usztywnienie. Mimo szybkiej poprawy i powrotu do zdrowia musimy szczególnie dbać o nasz kręgosłup.

Rwa kulszowa© 2011, Euro-gen biohodowla

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego