LECZENIE LARWAMI

LECZENIE PIJAWKAMI

 

PIJAWKI

 

SPRZEDAŻ

 

LUBOŃ - MOSINA - KÓRNIK - ZANIEMYŚL - ŚREM - CZEMPIŃ - KOŚCIAN - GOSTYŃ - ŚRODA WLKP.

Przejdź do treści

Menu główne:

Larwoterapia

Leczenie larwami


Leczenie larwami:

- stopa cukrzycowa
- choroba Buergera
- odleżyny
- owrzodzenia podudzi
- owrzodzenia nowotworowe
- oparzenia
- rany zakaźne i urazowe

Zastosowanie larw much pozwala na szybkie i bezpieczne oczyszczenie ran z martwiczych i zakażonych tkanek, zmniejsza ilość wydzieliny i redukuje nieprzyjemny zapach z rany, wyraźnie skracając czas leczenia. Leczenie larwami jest metodą bardzo starą, a zarazem bardzo młodą. Zapomniana, jednak ostatnio wraca z powrotem do łask. Ta biomedyczna metoda polega na zainkubowaniu w nie gojącej się ranie świeżo wylęgłych, bardzo małych (o długości 2 mm i grubości 0,2 mm) larw muchy plujki lusilla sericata. Larwy te posiadają zewnętrzny układ trawienny, czyli wydzielają enzymy na martwą tkankę, powodując jej uwodnienie i strawienie. Następnie powstałą ciecz wysysają. Proces ten jest ciągły i trwa od 3 do 5 dni. W tym okresie larwy rozpuszczając i wysysając martwą tkankę zwiększają swój rozmiar kilkakrotnie. Dorosła larwa jest ma długość około 12-15 mm i grubość 2-3 mm. Uzyskanie tej wielkości osobników świadczy o zakończeniu procesu żerowania i o konieczności usunięciu larw z rany.
Po oczyszczeniu rany z larw, całość należy zdezynfekować i opatrzyć. Należy zachować maksymalną czystość przez pierwsze dni. Dokładne oględziny po kilku dniach pozwalają nam na sprawdzenie przebiegu gojenia się rany. Bardzo często zdarza się, że larwy należy zainkubować po raz kolejny, gdyż w ranie pozostały jeszcze jakieś ogniska zapalne.
Do inkubacji larw stosuje się mini inkubatory przyklejane do zdrowej skóry wokół obwodu rany. Inkubator za każdym razem wykonuję na miejscu biorąc pod uwagę wielkość rany i jej położenie.
Bardzo dobre wyniki uzyskujemy stosując metodę hybrydową. W okolicach rany i często w świeżej ranie zaraz po oczyszczeniu larwami stawiamy pijawki. Hirudozwiązki zawarte w ślinie poprawiają ukrwienie całej okolicy, oraz zwiększają szybkość gojenia się ran.
Do oczyszczenia 1 cm kwadratowego rany potrzeba nam około 15-25 larw.
Larwy przeznaczone do zabiegu są biologicznie czyste i pochodzą z z bio-hodowli.
Ze względu na ich krótką żywotność zamawiam je na bieżąco.


Larwy z bio-hodowli



© 2011, Euro-gen biohodowla

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego