CHOROBY SKÓRY - LECZENIE PIJAWKAMI

LECZENIE PIJAWKAMI

 

PIJAWKI

 

SPRZEDAŻ

 

LUBOŃ - MOSINA - KÓRNIK - ZANIEMYŚL - ŚREM - CZEMPIŃ - KOŚCIAN - GOSTYŃ - ŚRODA WLKP.

Przejdź do treści

Menu główne:

Hirudoterapia > Choroby

Choroby skóry





Choroby skóry:

- czyraki
- grzybice
- łuszczyce
- plamistość
- półpasiec
- wypryski

Każdy z nas jest wyjątkowy pod różnymi względami, niepowtarzalny, po prostu inny. Kanony piękna zmieniają się z dnia na dzień. Wygląd niektórych ludzi może się wydać szczególnie niezwykły. Dotyczy to na przykład osób z chorobą skóry lub innym widocznym oszpeceniem. Żyjemy w świecie, w którym coraz bardziej przejmujemy się wyglądem i dążeniem do piękna zewnętrznego. Niektórzy z nas woleliby, żeby życie wyglądało inaczej, by wyznawano inne wartości niż tylko fizyczność. Niestety, pierwsze wrażenia i stereotypy oparte na wyglądzie wpływają na nasze postrzeganie innych.
Poniżej opisałem kilka najczęstszych chorób które możemy leczyć przy użyciu pijawki lekarskiej; nie oznacza to, że na tym koniec. Jeśli cierpisz na jakieś zmiany skórne, których nie potrafisz się pozbyć, możemy spróbować je wyleczyć pijawkami. Jeśli Ci nie pomogą, to na pewno nie zaszkodzą. Jestem otwarty na wszystkie wasze problemy.


Czyraki

Są to ropne zapalenia mieszka włosowego i jego otoczenia, dlatego też pojawiają się one tylko na skórze owłosionej. Czyraki tworzą się zwykle w miejscach narażonych na tarcie oraz tam gdzie skóra obficie wydziela pot, np. kark, plecy, grzbiet dłoni, okolice pachwin, pośladki. Przyczyną czyraków są bakterie ropotwórcze, najczęściej gronkowce, zwłaszcza gronkowce złociste, wnikające głęboko do gruczołów łojowych lub ujść gruczołów potowych.

Leczymy poprzez postawienie pijawek w zainfekowanej okolicy
1-3 zabiegi z użyciem 2-8 pijawek w zależności od nasilenia i rozproszenia.





Grzybice skóry

Wywoływane są przez chorobotwórcze grzyby pochodzenia roślinnego i odzwierzęcego. Infekują przede wszystkim naskórek, włosy, paznokcie. Niektóre odmiany grzybów mogą również przenikać do tkanek położonych głębiej i wywoływać w nich poważne zmiany chorobowe.
Istnieje wiele odmian grzybów chorobotwórczych, lecz w zakażeniach skóry biorą przede wszystkim udział tzw. dermatofity.
Podstawą podziału klinicznego jest lokalizacja procesu chorobowego. Rozróżniamy więc grzybice skóry owłosionej, grzybice skóry nieowłosionej, grzybice stóp i paznokci, grzybice rąk.

Leczymy poprzez postawienie pijawek w zainfekowanej okolicy
1-5 zabiegów z użyciem 2-8 pijawek w zależności od nasilenia i rozproszenia.






Łuszczyca

Łuszczyca jest często występującym schorzeniem skórnym. Jej widocznymi oznakami są łuszczące się partie skóry, którym towarzyszy uczucie swędzenia. Przyczyny, które są odpowiedzialne za powstanie tego schorzenia, mimo ciągłych prób są niestety jedynie częściowo zbadane. Pewnym jest jednak, że jest to choroba dziedziczna, nie można się nią zarazić, a przy jej powstawaniu istotną rolę odgrywają czynniki immunologiczne. Bardzo trudna w leczeniu. Wielkim sukcesem w leczeniu łuszczycy jest jej zatrzymanie.

Leczymy poprzez postawienie pijawek w zainfekowanej okolicy
1-5 zabiegów z użyciem 2-8 pijawek w zależności od nasilenia i rozproszenia.
W bardzo ostrych i przewlekłych stanach często zabiegi kończą się niepowodzeniem.





Trudno gojące się rany

  Występują najczęściej na kończynach dolnych, które to ze względu na swoje umiejscowienie są najgorzej ukrwione i dotlenione w całym organizmie. Zastoje krwi i brak odpływu żylnego powodują zwiększenie niewydolności limfatycznej i immunologicznej. W wyniku czego rany zamiast się goić bardzo często się powiększają. Nierzadko do takiej rany wdają się kolejne infekcje oraz grzybice. Przy dużych ranach terapia jest bardzo trudna i czasochłonna. Leczenie takich ran ma zawsze charakter indywidualny. Powinno trwać do skutku, czyli całkowitego wyleczenia. Dodatkowo możemy je wspomóc stosując larwoterapię.

Leczymy poprzez postawienie pijawek w zainfekowanej okolicy
1-8 zabiegów z użyciem 2-8 pijawek w zależności od nasilenia i rozproszenia.





Plamice

Nie można jednoznacznie wyjaśnić przyczyn choroby. Zaczyna się ona zazwyczaj po infekcji lub w jej trakcie. Najczęściej są to infekcje górnych dróg oddechowych (przede wszystkim angina paciorkowcowa), ale rzut choroby może być również wyzwolony na przykład zapaleniem żołądka i zakażeniem Helicobacter pylori oraz wystąpić po przechorowaniu ospy wietrznej, odry, różyczki, WZW B, po zakażeniu parwowirusem B19, mykoplazmami, wirusem Coxsackie, wirusem opryszczki pospolitej, a także innymi.

Leczymy poprzez postawienie pijawek w zainfekowanej okolicy
1-4 zabiegów z użyciem 2-8 pijawek w zależności od nasilenia i rozproszenia







Półpasiec

To ostra wirusowa choroba zakaźna, której czynnikiem wywołującym jest wirus herpes virus varicell. Jest to ten sam wirus, który wywołuje ospę wietrzną. Częściej zapadają na półpasiec osoby dorosłe, a zachorowalność wzrasta z wiekiem. Schorzenie występuje u osób, które przebyły w przeszłości ospę wietrzną, i u których doszło do reaktywacji utajonego zakażenia w zwojach czuciowych lub zakażenie nastąpiło w wyniku zetknięcia się z chorym na wietrzną ospę, ponieważ wirus ten wędruje zakończeniami nerwowymi ze zwojów do skóry, co sprawia, że umiejscowienie jest najczęstsze wzdłuż linii nerwów, oraz to, że jest często bardzo bolesną dolegliwością.

Leczymy poprzez postawienie pijawek w zainfekowanej okolicy
1-3 zabiegów z użyciem 2-8 pijawek w zależności od nasilenia i rozproszenia
Pierwsze efekty poprawy zdrowia występują w ciągu 24 godzin po zabiegu, następuje spadek temperatury oraz ustąpienie bólu






Wypryski

Objawami wyprysków są zmiany na skórze, takie jak zaczerwienienia i obrzęki skóry. Mogą mieć również postać grudek lub pęcherzyków. W przewlekłych stanach mogą kojarzyć się ze swoistymi ranami na skórze z uwagi na swoją głębokość i stopień zaawansowania. Na wystąpienie wyprysku mają wpływ zarówno czynniki zewnętrzne (środowisko i tryb życia) jak i wewnętrzne (genertyczne). Wypryski nie należą do przyjemnych chorób cechując się występowaniem uciążliwego swędzenia.

Leczymy poprzez postawienie pijawek w zainfekowanej okolicy
1-3 zabiegów z użyciem 2-8 pijawek w zależności od nasilenia i rozproszenia.


© 2011, Euro-gen biohodowla

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego